2013.06.18 – У Мінську пройшла робоча зустріч з питань поширення «Чистого виробництва» в Білорусі

Президент ХТПП та представники TEKNA зустрілися з керівництвом Мінського відділення БілТПП, аби обговорити перспективи та конкретні заходи, спрямовані на ознайомлення білоруських промисловців з методологією норвезького навчального курсу «Чисте виробництво та енергоефективність»

18 червня Президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова зустрілася зі своїм мінським колегою – Олександром Федорчуком – аби спільно з ним та представниками Норвезької асоціації дипломованих інженерів та наукових співробітників TEKNA обговорити можливість проведення в Білорусі курсу підвищення кваліфікації для інженерів промислових та комунальних підприємств «Чисте виробництво та енергоефективність. Норвезька модель» (ЧВЕЕ).

У ході зустрічі керівник програми з боку TEKNA пан Бйорн Боргаас запропонував своє бачення майбутніх заходів з реалізації програми ЧВЕЕ на білоруських підприємствах, а національний координатор української програми Олена Берстад представила поточні результати навчальних циклів в Херсоні та Дніпропетровську. Сторони обговорили практичні аспекти проведення навчальних курсів «Чисте виробництво» в Білорусі, а також проблемні питання, що потребують додаткового вивчення та узгодження.

Важливість ознайомлення білоруських підприємців з методологією та інструментами ЧВЕЕ вже тривалий час обговорюється на рівні торгово-промислових палат, зокрема у межах Асоціації ТПП Придніпров’я. Так, наприклад, майже рік тому, у липні 2012 року питання передачі ноу-хау під назвою «Чисте виробництво» підіймали учасники чергового засідання Асоціації у агромістечку Александрія Могильовської області. Проте особливо актуальною ця пропозиція виглядає цьогоріч, адже Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко проголосив 2013 Роком ощадливості.

На думку Уряду Білорусі, проведення Року ощадливості має сприяти вирішенню завдань вдосконалення організації виробництва, підвищення продуктивності праці, якості продукції і послуг за рахунок оптимізації витрат, раціонального використання ресурсів, виключення всякого роду необґрунтованих втрат, в першу чергу шляхом модернізації виробництва, впровадження нових технологій, техніки та способів господарювання. Завдання, що поставив Президент Республіки Білорусь, цілком тотожні цілям, які навчальний курс ЧВЕЕ ставить перед своїми слухачами, пропонуючи, на додаток, реальній інструмент їх досягнення.

© 2019 ЧИСТЕ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ