2013.10.14-15 – У Мінську пройшли робочі зустрічі, присвячені обговоренню потенціалу і термінів проведення програми «Чисте виробництво» для білоруських промисловців

Інформаційний семінар для керівників виробничих підприємств Мінська й області відбудеться на базі МДЕУ на початку грудня, а перший навчальний цикл програми «Чисте виробництво» стартує в Мінську вже у січні 2014 р.

15 жовтня Університет ім. А.Д. Сахарова ініціював зустріч із заступником директора Департаменту з енергоефективності Державного комітету зі стандартизації Володимиром Миколайовичем Комашком. Оскільки до завдань Департаменту входить проведення єдиної державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, нагляд за раціональним використанням палива, електричної та теплової енергії, а також за здійсненням користувачами та виробниками паливно-енергетичних ресурсів заходів з економії цих ресурсів, на думку Tekna та Херсонської ТПП «Чисте виробництво» поряд з іншими заходами одночасно могло б стати одним із найдієвіших інструментів практичної реалізації завдань Департаменту і державної політики в сфері енерго- та ресурсозбереження. Володимир Комашко уважно вислухав норвезьку й українську сторони, підтвердив готовність до подальшої співпраці та пообіцяв підтримати ініціативу білоруського партнера Tekna – МДЕУ. Керівник програми «Чисте виробництво» від Tekna Бйорн Боргаас також позитивно оцінив результати зустрічі та висловив надію на успішну подальшу взаємодію.Нагадаємо, що високе значення ознайомлення білоруських промисловців з методологією та інструментами ЧВЕЕ вже протягом тривалого часу обговорюють на рівні торгово-промислових палат, зокрема у межах Асоціації ТПП Придніпров’я. Так, наприклад, у липні 2012 року питання передачі ноу-хау під назвою «Чисте виробництво» підіймали учасники чергового засідання Асоціації в агромістечку Александрія Могильовської області. Проте особливо актуальною ця пропозиція виглядає в 2013 році у зв’язку з проголошенням Президентом Республіки Білорусь поточного року Роком ощадливого ставлення.

Восени цього року Міжнародний державний екологічний університет ім. А.Д. Сахарова підписав з асоціацією Tekna договір про співпрацю, націлений на просування програми «Чисте виробництво» на території Білорусі. Практична  реалізація положень цього документу передбачає тісну взаємодію норвезької і білоруської сторін у межах проведення одного інформаційного семінару та двох навчальних циклів програми ЧВЕЕ. Так, за попередньою домовленістю інформаційний семінар для керівників виробничих підприємств Мінська та Мінської області відбудеться на базі МДЕУ вже на початку грудня. За підсумками семінару буде складено попередній список учасників першого навчального циклу ЧВЕЕ, які зустрінуться в учбових аудиторіях МДЕУ в січні 2014 р.

У ході візиту відбулось особисте знайомство представників Tekna і Херсонської ТПП с новим ректором Мінського екологічного університету кандидатом біологічних наук, доцентом Валерієм Івановичем Дунаєм. Валерій Іванович підтвердив готовність Університету інформувати широку громадськість Республіки Білорусь, у тому числі органи державної влади, про хід та результати майбутніх навчальних програм, сприяти «вкоріненню» методології «Чистого виробництва» на промислових об’єктах Республіки та подальшої інтеграції принципів ЧВ до їх щоденної праці. Керівник програми ЧВЕЕ з боку Tekna Бйорн Боргаас, національний координатор програми Єлєна Берстад і представник Херсонської ТПП, українського партнера Tekna, Ганна Сирчина обговорили зі співробітниками  МДЕУ практичні аспекти організації навчальних програм, спільно з ними склали попередній графік проведення в Мінську інформаційних і навчальних семінарів.За ініціативи Норвезької асоціації дипломованих інженерів і наукових співробітників Tekna, в продовження домовленостей, досягнутих під час червневого візиту представників Tekna й Херсонської ТПП до м. Мінська, 14 жовтня у приміщенні Міжнародного державного екологічного університету ім. А.Д. Сахарова (МДЕУ) відбулася  робоча зустріч, присвячена організаційним питанням проведення програми «Чисте виробництво та енергоефективність. Норвезька модель» (ЧВЕЕ) в Республіці Білорусь.© 2019 ЧИСТЕ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ