2015.06.10 Зустріч з представниками Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО

В Херсонській мерії відбулась зустріч Міського голови та керівників структурних підрозділів з представниками НЕФКО та фінської компанії-консультанта  A-Insinöörit  Rakennuttaminen Oy.

Багато років Херсонщина є площадкою співпраці зі скандинавськими партнерами в сфері екології та енергозбереження. Починаючи з 2007 року, завдяки спільним зусиллям Посольства Норвегії в Україні, міських органів влади, Херсонської Торгово-промислової палати та громадських організацій було реалізовано цілу низку проектів щодо навчання фахівців промислових та комунальних підприємств, впровадження енергоефективних технологій в бюджетних закладах, екологічного виховання шкільної молоді, тощо.

Цього року Північна Екологічна Фінансова Корпорація NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation) та уряд Фінляндії оголосили конкурс в рамках програми «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності – збірні переносні будинки для соціальної інфраструктури України». Управління освіти Херсонської міської ради вирішило взяти  участь у конкурсі і надіслало на розгляд комісії проект «Пілотний модуль «Зелена школа» смт. Антонівка. Директор Антонівської загальноосвітньої школи № 21 Галина Лугова успішно презентувала проект в Києві, і він був відібраний Інвестиційним Комітетом НЕФКО для отримання гранту.  Суть проекту полягає у встановленні фінських переносних модулів, максимально наближених до стандартів «зеленої» будівлі, з окремими елементами «пасивної» будівлі, на території школи № 21, що дозволить збільшити кількість учнів та створити максимально комфортне середовище для навчання дітей, які проживають в смт. Антонівка.

Черговим етапом реалізації проекту став візит в Херсон представників НЕФКО та фінської компанії-консультанта «A-Insinöörit  Rakennuttaminen Oy». 10 червня відбулася зустріч Херсонського міського голови В.Миколаєнка з Марією Міліміємі, інвестиційним менеджером НЕФКО, Юлією Шевчук, керівником представництва НЕФКО в Україні, Мірко Сороненом та  Олевом Ротла, менеджерами проектів компанії «A-Insinöörit».

На зустрічі були також присутні члени робочої групи з імплементації проекту: заступники міського голови Сергій Черевко та Інна Трибух, начальник управління освіти Юрій Ніконов, начальник управління капітального будівництва Василь Карауш, начальник управління економічного розвитку Олена Ярига,  керівник центру міжнародного співробітництва Херсонської ТПП Лариса Пономаренко, директор Антонівської ЗОШ № 21 Галина Лугова, в.о. першого заступника Херсонської митниці Володимир Василенко, директор ТОВ «Укрндіінжпроект» Володимир Скороход.

Мер Володимир Миколаєнко зазначив, що реалізація цього проекту дозволить вирішити два основних завдання: збільшити потужність школи приймати до навчання дітей та продовжити програми з енерго- та ресурсоефективності в об’єктах соціальної сфери. 

Зараз на території селищ Кіндійка і Антонівка проживає майже 700 дітей шкільного віку. За останній рік на цю територію переїхало ще більше 100 дітей з сімей переміщених осіб. Побудована більше ста років тому школа розрахована лише на 200 учнів, а навчається в ній - понад 280. Всі інші змушені  добиратися до інших шкіл Херсона автобусом.

Мер також підтвердив, що міська влада бере на себе підготовку будівельного майданчику, проведення комунікацій та організацію безпеки школярів з побудовою відповідних парканів. З міського бюджету на реалізацію спільного проекту вже виділено 1, 191 млн. гривень. Всі кошти, що залишаться невикористаними в межах грантового фінансування, будуть використані на енергомодернізацію старого корпусу школи.

Після зустрічі в Херсонській мерії делегація НЕФКО відвідала також Антонівську ЗОШ № 21, де обговорювалися технічні питання.

---------------------------------------------------------------------------------

NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation) - НЕФКО (Північна Екологічна Фінансова Корпорація) – це міжнародна фінансова установа, заснована  в  1990 році  п'ятьма Північними країнами: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Станом на сьогодні корпорація фінансує широкий спектр екологічних проектів у країнах Центральної та Східної Європи. Діяльність НЕФКО спрямована на проекти, що покращують стан довкілля і водночас є економічно вигідними. Пріоритетними для корпорації проектами є ті, що скорочують викиди парникових газів в атмосферу, покращують екологічний стан Балтійського моря або зменшують рівень токсичного забруднення.

Фінська компанія A-Insinöörit  працює в сфері проектування та реконструкції будівель, споруд, об’єктів інфраструктури, інженірінгу скальних ґрунтів та екотехнологій.

© 2019 ЧИСТЕ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ